Specjalista

17.10.2024

Ministerstwo Finansów w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 143968

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • Praca administracyjno-biurowa
  • Obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie
  • Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe związane z uczestniczeniem w pracach grup roboczych organów UE
  • Zagrożenie korupcją związana z prowadzonym postępowaniem legislacyjnym
  • Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz związane z uczestniczeniem w pracach komisji prawniczych oraz w posiedzeniach komisji parlamentarnych

Zakres zadań

  • Bierze udział w procesie legislacyjnym związanym z tworzeniem i zmianą prawa Unii Europejskiej (UE) w zakresie rynku kapitałowego, a w szczególności opracowuje stanowiska strony polskiej do projektów aktów normatywnych; uczestniczy w pracach grup roboczych Rady UE i Komisji Europejskiej (KE), a także współpracuje z KE, Stałym Przedstawicielstwem RP przy UE oraz państwami członkowskimi UE
  • Bierze udział w pracach związanych z implementacją prawa UE z obszaru rynku kapitałowego, w szczególności opracowuje projekty regulacji prawnych
  • Bierze udział w opiniowaniu projektów aktów prawnych dotyczących instrumentów finansowych, funduszy inwestycyjnych oraz funkcjonowania rynku kapitałowego
  • Bierze udział w opracowywaniu projektów odpowiedzi na wpływające pytania, skargi, wnioski oraz interpelacje i zapytania poselskie w zakresie właściwości wydziału

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze instytucji finansowych lub w obszarze obsługi prawnej w zakresie instytucji finansowych
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym formułowanie pisemnych i ustnych wypowiedzi z obszaru właściwości wydziału
  • Znajomość przepisów dotyczących funkcjonowania krajowego oraz unijnego rynku kapitałowego
  • Wiedza w zakresie polskiego oraz globalnych rynków kapitałowych
  • Umiejętność analizowania informacji
  • Umiejętność współpracy w zespole
  • Umiejętność skutecznej komunikacji
  • Niepełnienie służby zawodowej ani niepracowanie w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2024 r. poz. 273), ani niebycie ich współpracownikiem – dotyczy kandydatów urodzonych przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Wykształcenie: wyższe magisterskie na kierunku ekonomia lub finanse lub prawo lub administracja
  • Ukończona aplikacja legislacyjna