Radca prawny

15.09.2024

Komenda Stołeczna Policji w Warszawie
Komendant Stołeczny Policji poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 142674

Warunki pracy

  • Praca administracyjno-biurowa,
  • Praca przy monitorze ekranowym, co najmniej przez połowę dobowego wymiaru czasu pracy,
  • Czas pracy w siedzibie urzędu w wymiarze 3/5 wymiaru czasu pracy wynikającego z umowy o pracę,
  • Czas pracy poza siedzibą urzędu w wymiarze 2/5 wymiaru czasu pracy wynikającego z umowy o pracę,
  • Praca przy oświetleniu mieszanym,
  • Wymuszona pozycja ciała,
  • Częste reprezentowanie urządu na zawnątrz, zagrożenie korupcją,
  • Opis dostępności budynku dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na stronie Komendy Stołecznej Policji: http://ksp.bip.policja.gov.pl/ksp/deklaracja-dostepnosci/34824,Deklaracja-dostepnosci.html

Zakres zadań

  • Udziela porad prawnych, konsultacji i wyjaśnień w zakresie interpretacji przepisów i stosowania prawa,
  • Sporządza opinie prawne,
  • Przygotowuje stanowiska oraz opiniuje pod względem formalno-prawnym dokumenty wynikające ze stosunku pracy/służby, w szczególności dotyczące nawiązania, trwania, zmiany i ustania stosunku pracy/służby, uprawnień pracowniczych,
  • Opracowuje oraz opiniuje projekty wewnętrznych aktów prawnych,
  • Pełni zastępstwo prawne i procesowe w postępowaniach sądowych, administracyjnych oraz przed innymi organami orzekającymi,
  • Udziela porad prawnych, konsultacji i wyjaśnień oraz sporządza opinie prawne w sprawach wynikających ze stosunku służbowego policjantów Komendy Stołecznej Policji,
  • Monitoruje zmiany przepisów prawa, orzecznictwo, dokonuje ich analizy,
  • Przygotowuje i kompletuje akta spraw ostatecznie zakończonych,

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze
  • Bardzo dobra znajomość przepisów: prawa pracy, prawa administracyjnego, procedury administracyjnej,
  • Umiejętności: współpracy, negocjacji, analizy i syntezy informacji, argumentacji, wysokie umiejętności interpersonalne
  • Zdolności redakcyjne,
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 roku do dnia 31 lipca 1990 roku pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 roku o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 roku lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 roku
  • Uprawnienia do wykonywania zawodu radcy prawnego potwierdzone wpisem na Listę Radców Prawnych,
  • Dostęp do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą "poufne" lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość przepisów z obszaru spraw osobowych policjantów