Radca Prawny w Wydziale Prawnym

16.10.2024

Radca Prawny
w Wydziale Prawnym
w Wielkopolskim OW NFZ

Numer ogłoszenia: Poznań/24/33
Miejsce pracy: Poznań
Forma zatrudnienia / wymiar etatu: umowa o pracę / etat

Termin składania ofert: 22 października 2024 r.

Szczegóły oferty

GŁÓWNE ZADANIA:

Obsługa prawna WOW NFZ w tym:

  • udzielanie porad i wyjaśnień oraz sporządzanie opinii prawnych,
  • opiniowanie pod względem formalno-prawnym projektów: zarządzeń Dyrektora Oddziału, decyzji administracyjnych przygotowywanych w Oddziale, wzorów umów, aneksów do umów, porozumień i ugód, upoważnień i pełnomocnictw,
  • opracowywanie odpowiedzi na skargi wnoszone do sądów administracyjnych,
  • prowadzenie postępowań sądowych, w tym sporządzanie pism procesowych oraz zastępstwo procesowe przed sądami oraz innymi organami państwowymi,
  • pomoc prawna w zarządzaniu i administrowaniu nieruchomościami własnymi i lokalami użytkowanymi przez Oddział,
  • pozostała pomoc prawna w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych.
WYMAGANIA:

Wymagania konieczne:
  • wykształcenie: wyższe prawnicze, uprawnienia radcy prawnego,
  • lata pracy zawodowej: minimum trzy lata w wykonywaniu zawodu radcy prawnego.

Wymagania dodatkowe:

  • preferowane doświadczenie zawodowe w pracy na stanowisku radcy prawnego w administracji państwowej lub samorządowej, bądź w podmiocie leczniczym, w tym doświadczenie w występowaniu w postępowaniach sądowych w charakterze pełnomocnika procesowego,
  • dobra znajomość ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz przepisów wykonawczych, przepisów z zakresu prawa cywilnego i postępowania cywilnego, ochrony zdrowia, ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych, postępowania administracyjnego i egzekucyjnego,
  • umiejętność pracy z systemami informacji prawnej, szybkiego wyszukiwania rozwiązań prawnych,
  • komunikatywność,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • umiejętność pracy pod presją czasu,
  • w chwili podjęcia zatrudnienia kandydat powinien spełniać wymogi określone w art. 112 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Wymagane dokumenty:

  • CV,
  • podpisany kwestionariusz osobowy,
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
  • kopie dokumentów potwierdzających lata pracy zawodowej z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenie lub prowadzenia działalności gospodarczej,
  • kopie innych dokumentów zgodnie z wymaganiami stanowiskowymi,
  • podpisane oświadczenia i zgody (zwracamy szczególną uwagę na poprawne wypełnienie dokumentów).
Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak prawidłowo złożyć dokumenty lub szukasz dodatkowych informacji dotyczących procesu rekrutacji i technik naboru, skorzystaj z naszego poradnika. Znajdziesz tam również klauzulę informacyjną oraz wzory wymaganych zgód, które ułatwią Ci aplikowanie.
ZAPRASZAMY
W przypadku dodatkowych pytań, jesteśmy dla Ciebie dostępni pod adresem e-mail:
julita.redlak-szukalska@nfz-poznan.pl

Naszym pracownikom oferujemy:

  • Pracę w organizacji sprawnie zarządzanej, skoncentrowanej na realizacji celów
  • Pracę zgodnie z metydyką LEAN MANAGEMENT
  • Stabilne zatrudnienie na Umowę o Pracę
  • Profesjonalny system szkoleń
  • Opiekę mentora
  • Możliwości awansu zawodowego
  • Miłą atmosferę w pracy
  • Atrakcyjne wsparcie socjalne (ZFŚS)
  • Inicjatywy dbające o zdrowie

NASZE WARTOŚCI:

  • OTWARTOŚĆ NA PACJENTA
  • EFEKTYWNOŚĆ
  • INNOWACYJNOŚĆ
  • SATYSFAKCJA PRACOWNIKÓW